UVD Robots zdobyło zamówienie z UE na wdrożenie 200 robotów w szpitalach na terenie całej Europy

Roboty UVD mają na celu walkę z rozprzestrzenianiem się Covid-19 i ograniczeniem liczby infekcji szpitalnych.

ODENSE, Dania –(BUSINESS WIRE)- UVD Robots i Blue Ocean Robotics, producent autonomicznych robotów dezynfekujących wyposażonych w lampy UV-C, ogłosił dzisiaj pozyskanie zamówienia z Dyrekcji Generalnej ds. Sieci Komunikacyjnych, Treści i Technologii Komisji Europejskiej na dostawę 200 tego typu maszyn do szpitali zajmujących się walką z koronawirusem na terenie całej Unii Europejskiej. Oferta UVD Robots zajęła pierwsze miejsce w ocenie Komisji Europejskiej, w której pod uwagę wzięto takie czynniki jak doskonałość techniczna i dojrzałość technologii, jakość metody wdrożeniowej, jak również czas reakcji dla usług wsparcia i utrzymania oraz ogólną jakość. Obecnie roboty UVD wdrażane są w pierwszych kilkunastu krajach UE, a wkrótce dołączą do nich kolejne.

W wydanym oświadczeniu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula Von Der Leyen powiedziała: „Komisja Europejska kupi 200 robotów dezynfekujących, które trafią do szpitali w całej Europie, aby pomóc w dezynfekowaniu sal chorych. Robimy wszystko co w naszej mocy, aby wesprzeć szpitale i pacjentów w tych trudnych czasach. W planach mamy kolejne działania”.

„Jesteśmy podekscytowani wyborem naszych maszyn przez Komisję Europejską. Jest to chyba największe zamówienie na tego typu roboty, z jakim się spotkaliśmy – powiedział Per Juul Nielsen, dyrektor generalny UVD Robots. – Nasz robot zajął pierwsze miejsce w tej kategorii, wyznaczając globalny standard w dziedzinie autonomicznej dezynfekcji promieniowaniem UV-C. Zamówienie tej wielkości stanowi kolejny dowód na skuteczność robotów UVD”.

Roboty UVD likwidują wirusy i bakterie na powierzchniach i w powietrzu, ograniczając transmisję chorób. W ciągu 10 minut pracy na sali chorych urządzenie jest w stanie zabić 99,99% bakterii i innych mikroorganizmów.

„Pomagamy zapobiegać rozprzestrzenianiu się Covid-19, jednocześnie wzmacniając ogólną profilaktykę zakażeń szpitalnych – powiedział Claus Risager, dyrektor generalny Blue Ocean Robotics – spółki macierzystej UVD Robots. – Dzięki temu zamówieniu jeszcze bardziej pomożemy pracownikom służby zdrowia, chorym i ich rodzinom w szpitalach w tym krytycznym momencie”.

Informacje o UVD Robots

UVD Robots to unikalna marka jednej z największych na świecie grup konstruujących i produkujących specjalistyczne roboty usługowe – Blue Ocean Robotics – w skład której wchodzą m.in. takie marki jak GoBe Robots i PTR Robots. Siedziba Blue Ocean Robotics mieści się w Odense w Danii, gdzie firma konstruuje, produkuje i sprzedaje swoje roboty.

Press Kit

Źródło: Blue Ocean Robotics

KONTAKT:
Merima Cikotic
tel. +45 7199 5606
e-mail: mc@blue-ocean-robotics.com
Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Źródło informacji: Business Wire

Źródło: https://pap-mediaroom.pl/nauka-i-technologie/uvd-robots-zdobylo-zamowienie-z-ue-na-wdrozenie-200-robotow-w-szpitalach-na

PARTNER