Konferencja cyfrowa “The role of patents in an AI driven world”

17-18 grudnia 2020 odbędzie się konferencja cyfrowa “The role of patents in an AI driven world”.

Europejski Urząd Patentowy (EPO) jest gospodarzem konferencji internetowej na temat jednej z najbardziej przełomowych dziedzin napędzających czwartą rewolucję przemysłową: sztucznej inteligencji (AI).

Sztuczna inteligencja jest dziś wszechobecna. Służy do rekomendowania zakupów online, zasilania wirtualnych asystentów, a nawet do konserwacji predykcyjnej w inteligentnych fabrykach. AI przedstawia również dwa interesujące pytania dotyczące systemu patentowego. Pierwsza dotyczy tego, w jakim stopniu wynalazki związane ze sztuczną inteligencją mogą być chronione patentami. Drugi bada wykorzystanie sztucznej inteligencji przez urzędy patentowe w celu poprawy wydajności operacyjnej.

Konferencja ta opiera się na uznanym przywództwie EPO w opatentowaniu wynalazków wdrażanych komputerowo (CII) oraz na sukcesie naszego pierwszego publicznego wydarzenia poświęconego sztucznej inteligencji „ Patenting Artificial Intelligence ” w maju 2018 r.

Urząd przedstawi aktualne informacje o najnowszych projektach strategicznych ze swoimi partnerami IP5 oraz przyjrzy się aspektom prawnym i narzędziom, które mogą wpłynąć na pracę urzędów patentowych na całym świecie.

Program wydarzenia obejmuje kilka sesji online, a wydarzenie jest bezpłatne. Możesz wybrać udział w jednej, niektórych lub wszystkich sesjach.

Więcej na: https://www.epo.org/news-events/events/conferences/ai2020.html

Rejestracja
Program
Badanie Głównego Ekonomisty EPO: trendy w 4IR
W centrum uwagi: sztuczna inteligencja

PARTNER