Wynalazki które zmieniły świat stworzone przez kobiety. 3cz.

Trzecia część artykułu przedstawiającego wynalazki które zmieniły świat, stworzone przez kobiety.

Strzykawka medyczna (1899 r.)

Strzykawka medyczna , która można było użyć za pomocą jednej ręki i do dzisiaj w ten sposób używana, jest cudem współczesnej medycyny, a wszystko to zawdzięczamy Pani o nazwisku Letitia Geer.

Znalezione obrazy dla zapytania Letitia Geer

Technologie komunikacyjne (1973 r.)

Dr Shirley Jackson pracując w Bell Laboratories (1973 r.) prowadziła badania naukowe, które przyczyniły się do powstania takich urządzeń jak przenośny fax, telefon z wybieraniem tonowym, czy ogniwa solarne, światłowody, związanych z identyfikacją dzwoniącego czy oczekującymi połączeniami.

Zamrażarka do lodów (1843 r.)

Nancy Johnson wynalazła zamrażarkę do lodów, która przyczyniła się do produkcji lodów, co zresztą jest wykorzystywane do dzisiaj.

Znalezione obrazy dla zapytania n m johnson ice cream

 

Nowoczesna lodówka elektryczna (1914 r.)

Florence Parpart opatentowała lodówkę z myślą o tych którzy mają dostęp do energii elektrycznej.

Promieniotwórczość (1896 r.)

Ogromy wkład w rozwój nauki wniosła również polska kobieta, naukowiec, fizyczka i chemiczka Maria Skłodowska-Curie, która w 1896 r. dokonała odkrycia Polonu, prowadząc też badania nad Radem,  stając się w ten sposób prekursorką radiochemii, przyczyniając się do powstawania w późniejszym czasie kolejnych technologii i urządzeń wykorzystywanych w leczeniu nowotworów, metodą brachyterapii i teleterapii czy do produkcji farb luminescencyjnych.

Układ okresowy prezentowany w latach 1904-1945 na ścianie Audytorium Chemicznego Politechniki Gdańskiej.

Nie ma tu jeszcze zaznaczonego pierwiastka POLON, a opisany pierwiastek MAZUR, nie został potwierdzony i uznany na świecie.

źródło: pl.wikipedia.org, Google.com

PARTNER