Ostrzeżenie przed sfałszowanymi decyzjami Urzędu Patentowego RP

Decyzje Urzędu Patentowego

Sfałszowane decyzje Urzędu Patentowego RP

Ostrzegamy, iż w ostatnich dniach nasiliła się fala oszustw wyłudzających pieniądze za pośrednictwem sfałszowanych decyzji, podszywających się pod Urząd Patentowy RP.

Pisma z wezwaniem do uiszczenia opłaty wysyłane są pocztą do podmiotów faktycznie dokonujących zgłoszeń. Sfałszowana „decyzja” jest wzorowana na dawnych formularzach Urzędu Patentowego RP i nie została wydana przez podpisanego pracownika Urzędu Patentowego RP, którego nazwisko zostało bezprawnie wykorzystane. Sfałszowane decyzje Urzędu Patentowego RP o udzieleniu praw ochronnych na znaki towarowe zawierają prawidłowe dane dotyczące zgłoszeń.

Apelujemy, aby przed dokonaniem płatności zweryfikowali Państwo czy otrzymana korespondencja rzeczywiście jest autentyczną decyzją wydaną przez Urząd Patentowy RP. W razie wątpliwości zapraszamy do kontaktu.

Urząd Patentowy RP podjął już odpowiednie kroki prawne w tej sprawie. Więcej informacji o tego typu oszustwach znaleźć można na stronie Urzędu Patentowego RP:

https://www.uprp.pl/ostrzezenie-przed-wprowadzajacymi-w-blad-wezwaniami-do-zaplaty-fakturami-lub-sfalszowanymi-decyzjami/Lead51,795,1375,7,index,pl,text/

Poniżej zamieszczamy skan sfałszowanej decyzji oraz koperty.

Sfałszowana decyzja Urzędu Patentowego RP

Sfałszowana koperta z Urzędu Patentowego RP


Redakcja:  Karolina Rechnio

Źródło zdjęcia: freeimages.com

PARTNER

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*